Об'явлення Божого характеру

Дата проповіді: 
2020-05-02
Видео
Текст

Мета життя учнів Христа, ціль Його церкви — давати, тобто відкривати характер Бога, Його плани своїми діями, життям, своєю єдністю в Христі. Умовою для цього є повне зречення свого "я", покладання на жертівник своїх планів, бажань. Наші думки мають бути наповнені планами Божими, майбутнім приходом Христа. Ми маємо активно діяти: молитися, довіряти Богові, розмірковувати над Його планами, наперед продумуючи наші дії, перебіг подій, щоб неочікувані можливості або події не застали нас зненацька. Чим більше ми будемо активними і готовими йти вперед, тим більше Господь зможе співпрацювати з нами для досягнення Своєї мети.

Заняття провів Андреас Дура

З огляду на випробування, які чекають, і майбутнє, яке чекає нас у оселях Божих, нам потрібна вістка про відкриті та закриті двері, що дається філадельфійцям. Первосвященницька молитва Ісуса дає нам уявлення про Його служіння у Святому Святих та про те,навіщо Він прийшов на землю. Бог не просто реагував на падіння людини, але діяв задовго до того, як це сталося. Що таке вічне життя і який вічний Божий план? Як відрізняється служіння у двох відділеннях святилища? Які двері відчинені, які зачинені? Ілюстрації того, як діяти завчасно, щоб правильно відреагувати, можна побачити в притчах про таланти, про Десять Дів та у дні Неємії. Як можна підготуватися, щоб ми могли негайно реагувати? Оскільки вони не діють завчасно, багато батьків реагують неправильно, що дозволяє дітям нав’язувати те, що відбувається. Ми можемо робити помилки, але Бог навчає нас, з'єднуватися і знати з досвіду Його волю для нас. Нам потрібно діяти сьогодні, збираючи олію Святого Духа. Справжній суботній спокій передбачає повну відданість, покладання на жертівник усього, активну молитву та вдумливість і впевненість у тому, якою є щодня воля Божа .

Ми хотіли б поділитися з вами деякими думками з цього тижня. Ми розглянемо три теми, пов’язані з виявленням Божого характеру – ділитися; бути проактивним чи реактивним; відкриті та закриті двері.

Ділитися. Ми не одні. Перш за все, заглянемо вістку про здоров'я, і ми ​​хочемо знати, якою є справжня медична місіонерська робота в останні дні? Я хочу додати думку до того, що ми обговорювали минулого увечора. Рання церква мала все спільне. Це означає, що ніхто не говорив: «Слухай, я сам собі лікар, і мені все одно, що ти знаєш». Коли я запитав у вас, чи пішли б ви до Еллен Уайт чи Джона Келлога, я скажу вам, що дехто із вас не пішов би ні до кого, бо сказав би: «Слухай, я сам собі лікар. Мені ніхто з цих людей не потрібен». Це не так, як має бути. Мати все спільне означає, що ми ділимося один з одним. Ми ділимося своїми радощами, своїми тягарями. І коли ми це робимо, Святий Дух дасть необхідне через різні дари. Завжди пам’ятайте, що ми не самотні, навіть якщо фізично самотні в якомусь місці. У вас є ангели. У вас є Бог і Святий Дух - чого було б достатньо, якби не було нікого іншого. Але, як ви бачите тут, на нашій онлайн конференції, завдяки відео трансляції та багатьом іншим можливостям спілкування, доступним сьогодні, ви завжди можете порадитися один з одним. Це велика перевага. Давайте навчати один одного, як нас навчає Бог. Це як ми вчимося.

Райнхард: Сьогодні вранці я прочитав в 1 Коринтянам 12 про різні таланти та завдання різних частин тіла. Там написано, що врешті-решт Бог працює всеохоплююче. Усі частини Він об'єднує як одне тіло. Він направляє; Він охороняє, підтримує. Якщо Бог рухає всіх нас, тоді тіло є повноцінним, і у нас є все спільне. Проблема полягає в тому, що часто ми не просимо Бога, а отже, Він не може рухати нас та управляти нами. Але коли Він рухає і спрямовує, то всі як один, разом.

Андреас: І таким чином права рука і тіло ніколи не будуть відокремлені.

Проактивний та реактивний? Діяти та реагувати. Знову Царство Небесне можна проілюструвати історією про людину, яка вирушає в далеку подорож. Він покликав своїх слуг і довірив їм свої гроші, поки його не було.

«Так само ж один чоловік, як відходив, покликав своїх рабів і передав їм добро своє. І одному він дав п'ять талантів, а другому два, а тому один, кожному за спроможністю його. І відійшов. А той, що взяв п'ять талантів, негайно пішов і орудував ними, і набув він п'ять інших талантів. Так само ж і той, що взяв два і він ще два інших набув. А той, що одного взяв, пішов та й закопав його в землю, і сховав срібло пана свого» (Матвія 25: 14-18).

Як ви вважаєте, чому слуги, яким дали п’ять і два таланти, примножили їх? Чому вони працювали з ними? Чому вони заробили більше? В чому причина?

Аудиторія: Вони думали про майбутнє.

Андреас: Що вони думали?

Аудиторія: Вони думали про свого господаря.

Андреас: Саме так. Вони думали про свого господаря, який повернеться, і вони підготувалися до тієї події. Іншими словами, вони були ініціативними - вони діяли. Той, кому дали лише один талант, не діяв, але коли господар повернувся, він відреагував. Інші також відреагували, коли господар повернувся, але вони були готові до реакції. Вони сказали: «Подивися, тут є п’ять талантів, а ось ще п’ять». Тоді як той, у кого тільки один талант, не готувався, тому що він не діяв. Він просто залежав від реакції.

Це справжня проблема, коли ми готуємось до приходу Христа або пізнього дощу. Ми кажемо: «Гаразд, настане пізній дощ, і ми отримаємо багато сил. Тоді ми зможемо реагувати, тоді ми зможемо робити Божу справу». Але це буде вже пізно! Згідно з цією притчею, Ісус дуже чітко сказав: «Ви повинні діяти раніше». І все ж багато людей нехтують такою дією. Вони залежать лише від реакції. Вони чекають, поки настануть обставини, поки це не станеться, і тоді вони реагують. Але тоді вони не знають, як правильно реагувати. Коли ситуація настає і вони не діяли раніше, вони не знають, що робити. Їх реакція складається з паніки та страху (як ми бачили у людини з одним талантом). Або їхня реакція: «Тепер я повинен запитати Бога, якою є Його воля». Але це все пізно.

Ще одна притча, яка ілюструє цей принцип, - про мудрих і нерозумних дів. Ви можете бачити, якими передбачливими були мудрі діви! Вони діяли, щоб заготувати олію. Нерозумні діви просто залежали від реакції. Вони думали: «Давайте подивимося, що відбувається». Вони не думали про можливу затримку. Вони просто подумали: «Коли настане час, ми будемо там, тому що маємо добрі наміри. Ми з добрим серцем». Але цього було недостатньо. Оскільки вони не діяли, їх реакція була недостатньою. Тоді як п'ять мудрих дів були підготовлені, бо вони вже діяли. Вони точно знали, куди йти. Тобто взяти свій запас олії і спалити, щоб освітити шлях приходу нареченого. Ось приклади, коли Ісус каже: «Ви повинні не просто реагувати, але й діяти».

Приклад Неемії. Давайте подивимось на іншу історію в Старому Завіті, яка ілюструє це. Ми відкриємо книгу Неемії.

«І сталося в місяці кіслеві двадцятого року, і був я в замку Шушан. І прийшов Ханані, один із братів моїх, він та люди з Юдеї. І запитався я їх про юдеїв, що врятувалися, що позостали від полону, та про Єрусалим. А вони сказали мені: Позосталі, що лишилися з полону, там в окрузі, живуть у великій біді та в ганьбі, а мур Єрусалиму поруйнований, а брами його попалені огнем... І сталося, як почув я ці слова, сів я та й плакав, і був у жалобі кілька днів, і постив, і молився перед лицем Небесного Бога. І сказав я: Молю Тебе, Господи, Боже Небесний, Боже великий та грізний, що дотримуєш заповіта та милість для тих, хто любить Тебе та дотримуєш заповіді Свої, нехай же буде ухо Твоє чутке, а очі Твої відкриті, щоб прислухуватися до молитви раба Твого, якою я молюся сьогодні перед Твоїм лицем день та ніч за Ізраїлевих синів, Твоїх рабів, і сповідаюся в гріхах Ізраїлевих синів, якими грішили ми проти Тебе, і я і дім батька мого грішили! Ми сильно провинилися перед Тобою, і не дотримували заповідей, і уставів, і прав, які наказав Ти Мойсеєві, рабові Своєму. Пам'ятай же те слово, що Ти наказав був Мойсеєві, Своєму рабові, говорячи: як ви спроневіритеся, Я розпорошу вас поміж народами! Та коли навернетеся до Мене, і будете дотримувати заповіді Мої й виконувати їх, то якщо будуть ваші вигнанці на краю небес, то й звідти позбираю їх, і приведу до того місця, яке Я вибрав, щоб там перебувало Ім'я Моє! А вони раби Твої та народ Твій, якого Ти викупив Своєю великою силою та міцною Своєю рукою. Молю Тебе, Господи, нехай же буде ухо Твоє чутке до молитви Твойого раба та до молитви Твоїх рабів, що прагнуть боятися Ймення Твого! І дай же сьогодні успіху Своєму рабові, і дай знайти милосердя перед оцим мужем (царем)! А я був чашником царевим» (Неемії, 1:1-11).

Ми читаємо в книзі «Пророки і царі», що в його свідомості сформувався план (див. Пророки і царі, 629.3). Цей план полягав у тому, що він поїде до Єрусалиму. Це дуже цікаво. Неємія не просто визнавав свій гріх, але й згадав про Божі обітниці, і поки він робив це, у його свідомості формувався план. Це дія! Це очевидно передбачливо.

Перш за все, дія розпочалася з виявлення інтересу до людей. Скільки тих євреїв, які ще були у Вавилоні, виявили інтерес до того, що відбувається в Єрусалимі? Не дуже багато. Більшість залишилися задоволені лише тим, що займаються своєю щоденною справою. Вони сказали собі: «У нас достатньо проблем з нашими власними речами - ми не можемо думати про інших людей». Але Неємія постійно думав про людей в Єрусалимі. Він виявив інтерес, запитуючи вісників: «Що робиться, що там відбувається?" Потім почувши, він молився і молився - він визнавав свої гріхи і свого народу, як це робив Даниїл. І як він робив це, у його свідомості формувався план. Це чітка дія. У розділі 2 ми читаємо, що коли він перебував перед царем, раптом цар запитав його: «Ти глибоко занепокоєний. Що відбувається?» І потім Неємія відкрито сказав, що це через Єрусалим. Тоді цар сказав: «Що я можу зробити, щоб допомогти вам?» Тепер прийшла ситуація, до якої він був готовий, бо він уже діяв. Він міг би сказати собі: «Якщо Бог хоче якось використати мене, то Він побудить царя дати мені наказ піти». Він міг подумати так, і просто чекав би. Тоді, коли виникла така ситуація, він би не знав, що сказати. Отже, він би сказав: «О царю, я повинен спершу помолитися і завтра повернуся до тебе». Але це було б пізно - втрачена можливість! Реакції було б недостатньо. Потрібно було діяти, перш ніж могла бути належна реакція. Ця дія була його хорошою підготовкою.

Як часто ми потрапляємо в ситуації, коли ми приголомшені, бо у нас не було мети? Ми йдемо тоді і кажемо: «Ага, гаразд, що ми зараз робимо? Зачекайте хвилинку. Чи можете ви сказати мені, що мені робити зараз? Може ви, чи ви, скажіть, будь ласка? Я повинен спочатку про це помолитися». Це не так, як Бог хоче, щоб ми реагували. Коли реакція необхідна, ми повинні бути готові до цієї реакції. Коли людина просить нас робити певні речі, ми повинні точно знати, чи будемо ми це робити чи ні - тому що ми готові. Тому що ми молилися і діяли раніше. Це проблема, якщо ми не молимось - якщо ми не готуємось. Розглянемо зараз кілька прикладів.

Виховання дітей. Ми знаємо, що наші діти ростуть. Але ми не готуємось до різних етапів їх розвитку. Ми просто чекаємо, поки вони потраплять у той чи інший стан чи настрій, і тоді ми реагуємо. Ми як батьки вважаємо, що ми досить мудрі, щоб знати, що робити тоді, але чи ми в стані? Ні! Коли ситуація настане, ми не знаємо, що робити. Ми швидко запитуємо інших: «Що ти робиш у тій чи іншій ситуації?» І все-таки, це вже пізно! Ви повинні діяти до цього, а значить, слід підготуватися. Ви повинні знати, на якому етапі який розвиток мають діти.

Візьмемо ще один приклад. Як часто діти приходять до нас з певним викликом? Ми відповідаємо на цей виклик, але не знаємо, чи правильно відповіли чи ні! Переважно ми позитивно відгукуємось на їх прохання, оскільки не хочемо з ними боротися за владу. Простіше просто сказати: «Добре». Але це все пізно. Більшість батьків просто реагують у вихованні своїх дітей. Вони просто реагують, лише тому, що не діють раніше. Отже, діти насправді керують родиною. Все йде за бажанням дітей, адже батьки не готові. Батьки не знають, коли їхні діти зроблять виклик. Але вони повинні. Перед початком дня батьки повинні знати, чого очікувати від своїх дітей. Вони повинні це вже знати. Яке їх завдання? Який сьогодні їхній обов’язок? Де вони можуть сприяти роботі? Більшість батьків цього не роблять, а натомість кажуть: «Ну, ще один день - давайте подивимося, що станеться» І тоді діти придумують: «О, я хочу те чи інше». «Гаразд, ви можете мати це». «О, я хочу вашої уваги». «Гаразд, я зараз зверну на вас увагу». Діти насправді керують сім'єю. Це тому, що батьки просто не діють. Дія означає спочатку молитися, бути готовим і знати, що це означає, коли діти приходять у певному настрої. Тоді батьки будуть знати, як реагувати дуже чітко.

Щодо нашої щоденної роботи - як ми починаємо день? «Так, Господи, ти знаєш, що прийде до мене, і тоді я відреагую». Але коли щось трапляється, і необхідно відреагувати, ми не знаємо, як реагувати, тому що не очікуємо того, чи іншого. Натомість нам слід думати заздалегідь. Ми повинні думати про найгірший сценарій, а також про найкращий сценарій. Ми повинні продумати це до початку дня. Що може піти не так? Це схоже на батьків з дітьми. Вони повинні продумати це - що може піти не так сьогодні? І підготуватися до цього. Аналогічно, ми повинні подумати про те, які можливості для мене могли б прийти сьогодні? Підготуйтеся і до них. Ще будуть несподіванки - про це не виникає жодних сумнівів. Але для більшості речей Бог вас підготував.

Ко-ві 19. Про пізній дощ ми вже згадували. Ви всі знаєте, як різні країни відреагували на короно кризу. Деякі були добре підготовлені і з самого початку зробили правильні кроки. Інші країни не сприймали всю справу серйозно. Навіть коли вірус вже поширився по країні, вони сказали: «А, це просто грип». Потім вони були в дуже поганій формі. США, як відомо, з таких країн. Це питання дії чи реакції. Коли ми просто реагуємо, без попередніх дій, вже пізно! Ми не знаємо, що робити, і це буде велика втрата. Нам дійсно потрібно це зрозуміти.

Ута: Вся справа в довірі до Бога - що Він може вести мене. Я не хочу говорити необдумано, але я також не хочу бути нерозсудливо тихою. Я не хочу діяти необдумано, але не хочу бути нерозсудливо пасивною . Як люди, ми можемо помилитися в обох напрямках. Де моя безпека? Саме в тому, що Бог веде мене. Якщо я раніше говориворила нерозсудливо, то Господь виправив мене. Я прийняла виправлення, визнала свою неправоту і знову встала і пішла. Тоді я знову буду говорити, коли настане час, або буду мовчати.

Найбільша концентрація не на тому, щоб бути ідеальним, а щоб зрозуміти керівництво і голос Божий – зрозуміти ознаки, які він мені дає. Щоб зрозуміти ознаки Божі, я повинна бути готова відмовитися від усього. Якщо це моє ставлення - залишити все на жертовнику - свою репутацію, спосіб життя, все моє - тоді я навчусь. Це обітниця Господа. Я буду знати - у цьому немає сумнівів. І якщо я помиляюся, я навіть навчуся на цій помилці. Це наша велика довіра.

Я пам’ятаю, що Андреас багато років тому дав нам заняття про те, як краще зробити крок вперед, ризикуючи помилитися, ніж робити все в невпевненості. Те, що я довіряю себе в руки Божі, змусить мене діяти. І це змусить мене бути відкритою. Тоді якщо моя дія неправильна, Він мене виправить. Але я не вагаюся, діючи. Я дію відповідно до своєї совісті та найкращим чином. А оскільки я дитина, яку потрібно виправити, то це добре. Але це ніколи не відверне мене, щоб не діяти знову. Подивимося більше очима дітей, які довіряють батькам, що вони будуть вести. Мій Батько веде мене. Він не дозволить мені бігти самотньо.

Відкриті та закриті двері. Підготовка осель. Минулої суботи ми розглянули слідчий суд. У цьому контексті ми розглянули оселі, які Христос готує для нас. Ми бачили, що небесні домівки - це місце, де знаходиться Бог. Підготувати це місце означає підготувати нас. Поки Бог готує місце на небі, Він формує характери на землі. Це паралельна робота. Ми також бачили, як земля і небо дуже близькі один до одного. Є чудова картина, яка показує близькість неба до землі, і це сон, який мав Яків після того, як він втік з дому, бо зрадив свого брата та батька. Він почував себе відокремленим від неба, поки Бог не показав йому цю Драбину і ангелів, що спускаються і піднімаються. Ви можете прочитати це в Буття 28: 10-17. Це показує, наскільки близькими насправді є небо і земля. На вершині драбини був Бог, а внизу лежав Яків. Ангели постійно спускалися і піднімалися по сходинках. Це дало стільки надії Якову.

Сьогодні ми розглянемо відкриті та закриті двері. З цією метою ми звернемося до книги Об'явлення. «І до Ангола Церкви в Філядельфії напиши: Оце каже Святий, Правдивий, що має ключа Давидового, що Він відчиняє, і ніхто не зачинить, що Він зачиняє, і ніхто не відчинить. Я знаю діла твої. Ось Я перед тобою дверей не зачинив, і їх зачинити не може ніхто. Хоч малу маєш силу, але слово Моє ти зберіг, і від Ймення Мого не відкинувся. Ось Я зроблю, що декого з зборища сатани, із тих, що себе називають юдеями, та ними не є, але кажуть неправду, ось Я зроблю, що вони прийдуть та вклоняться перед ногами твоїми, і пізнають, що Я полюбив тебе. А що ти зберіг слово терпіння Мого, то й Я тебе збережу від години випробовування, що має прийти на ввесь всесвіт, щоб випробувати мешканців землі. Я прийду незабаром. Тримай, що ти маєш, щоб твого вінця ніхто не забрав. Переможця зроблю Я стовпом у храмі Бога Мого, і він вже не вийде назовні, і на нім напишу Ім'я Бога Мого й ім'я міста Бога Мого, Єрусалиму Нового, що з неба сходить від Бога Мого, та нове Ім'я Своє. Хто має вухо, хай чує, що Дух промовляє Церквам!» (Об'явлення 3: 7-13).

Це дуже цікавий лист до філадельфійської церкви. Іван говорить тут про відкриті двері, які ніхто не може зачинити. У ньому сказано: «Ось Я перед тобою дверей не зачинив, і їх зачинити не може ніхто». Очевидно, це двері в небо, двері до серця Божого. «Ось Я зроблю, що декого з зборища сатани, із тих, що себе називають юдеями, та ними не є, але кажуть неправду, ось Я зроблю, що вони прийдуть та вклоняться перед ногами твоїми, і пізнають, що Я полюбив тебе». Іншими словами, вони бачать, що для вас відкриті двері. Ці відкриті двері - до Божого серця, до Його любові. Зачинені двері, очевидно, щось інше.

Перш ніж ми подивимось на це, давайте на мить повернемося до осель. Оселі, які Бог готує, - це місце, де живе Бог. Це також місце, де є любов до Бога. Це місце, до якого ми маємо доступ. Це місце буде очищено в останні дні. Це підготовка осель.

Про це ясно сказано в книзі Даниїла. « І відказав він мені: Аж до двох тисяч і трьох сотень вечорів-ранків, тоді буде визнана очищеною святиня» (Даниїл 8:14).

Тут сказано, що святилище буде очищене. Святилище - це місце на небі, де живе Бог. Це означає, що в особливий час відбувається особлива підготовка осель. Це наприкінці 2300 днів. Я сьогодні віключу розрахунки, тому що це призведе до більш глибокого вивчення Даниїла 9. Але якби ми вивчали це, ми виявили б, що 2300 днів закінчилися в 1844 році. Потім почався той час, коли оселі особливо готуються для народу Божого. У той час були відчинені двері, і в той же час двері зачинилися, тому ми хочемо зрозуміти, що було що.

Відкриті двері. Щоб зрозуміти відкриті двері - ті, які Господь відкрив для нас - нам потрібно зрозуміти заступницьку молитву Ісуса, описану в Івана 17. Ця молитва показує нам, як працює очищення святилища. Це докладно показує нам, як Бог очищає святилище. І ми повинні це розуміти, щоб взяти участь у цій роботі. Давайте прочитаємо це вірш за віршем.

  Вірш 1:«По мові оцій Ісус очі Свої звів до неба й промовив: Прийшла, Отче, година, прослав Сина Свого, щоб і Син Твій прославив Тебе...»

Прославити – означає розкрити - показати, хто Він насправді – розкрити Його характер, розкрити Його любов тощо. Метою, з якою Ісус прийшов у цей світ, було показати, яким є Бог. Незадовго до цих віршів Пилип попросили Ісуса показати їм Отця і що сказав Ісус? «Стільки часу Я з вами, ти ж не знаєш…» Іншими словами, «Все, що ти можеш знати про Бога, все, що ти повинен знати, - це через Мене. Подивіться, Я відкрив, яким э Отець».

Багато людей думають, що Бог у Старому Завіті відрізняється від того, який Він у Новому Завіті. Ісус це абсолютно заперечує. Він каже: «Усі, хто бачить Мене, знають, яким є Отець». Та сама любов, та сама безкорисливість, яку ми бачимо в Ісусі, є у Отця в Старому Завіті.

Вірші 2, 3: «…бо Ти дав Йому владу над тілом усяким, щоб Він дав життя вічне всім їм, яких дав Ти Йому. Життя ж вічне це те, щоб пізнали Тебе, єдиного Бога правдивого, та Ісуса Христа, що послав Ти Його»

Мета Ісуса - не лише розкрити, який Бог, але й дати вічне життя кожному, кого Бог дав Йому. Це саме та робота, яку виконує Ісус під час очищення святилища. У Захарії ми бачили, як Ісус захищає нас від звинувачень сатани. Сатана хоче вказати на наші минулі гріхи і каже: «Подивись на це і те, що вони зробили. Вони не варті». І тоді Ісус знімає старий одяг і надягає на нас Свій одяг праведності і каже: «Господь докоряє тобі». Він прийшов і виконує цю роботу - очищаючи святилище, щоб врятувати нас, щоб дати нам життя вічне. Що таке вічне життя? Пізнати Бога та Ісуса. Іншими словами, даючи нам знати Бога, Він дарує нам вічне життя. Це шлях, спосіб.

Вірш 4: «Я прославив Тебе на землі, довершив Я те діло, що Ти дав Мені виконати». Іншими словами, «Я відкрив Тебе».

Вірш 5: «І тепер прослав, Отче, Мене Сам у Себе тією славою, яку в Тебе Я мав, поки світ не постав». «А тепер, Отче, розкрий характер, який є в Мені». Він зробив це, поставивши Ісуса в найскладніші випробування - що були на хресті. Саме тут характер Христа виділився найясніше - Його любов, Його самовідданість, Його прагнення нас спасти, Його досконале смирення і сила характеру. Все це без питань дуже ясно.

Вірш 6: «Я Ім'я Твоє виявив людям, що Мені Ти із світу їх дав. Твоїми були вони, і Ти дав їх Мені, і вони зберегли Твоє слово». Ісус тут особливо звертається до учнів і каже: «Я відкрив їм цей характер».

Вірші 7, 8: «Тепер пізнали вони, що все те, що Ти Мені дав, від Тебе походить, бо слова, що дав Ти Мені, Я їм передав, і вони прийняли й зрозуміли правдиво, що Я вийшов від Тебе, і ввірували, що послав Ти Мене». Іншими словами, Ісус здійснив Свою місію.

Вірші 9, 10: «Я благаю за них. Не за світ Я благаю, а за тих, кого дав Ти Мені, Твої бо вони! Усе бо Моє то Твоє, а Твоє то Моє, і прославивсь Я в них». Христос не лише розкрив характер Бога, але Христос відкрив Його характер через Своїх учнів.

  Вірш 11: «І не на світі вже Я, а вони ще на світі, а Я йду до Тебе. Святий Отче, заховай в Ім'я Своє їх, яких дав Ти Мені, щоб як Ми, єдине були!» Цей характер виявляється в єдності, яка існує між учнями. Це не просто зовнішня єдність. Це єдність характеру - єдність у Христі.

Вірш 12: «Коли з ними на світі Я був, Я беріг їх у Ймення Твоє, тих, що дав Ти Мені, і зберіг, і ніхто з них не згинув, крім призначеного на загибіль, щоб збулося Писання». Це стосується Юди, як ми знаємо.

  Вірші 13, 14: «Тепер же до Тебе Я йду, але це говорю Я на світі, щоб мали вони в собі радість Мою досконалу. Я їм дав Твоє слово, але світ їх зненавидів, бо вони не від світу, як і Я не від світу». Це говорить про боротьбу, яка триває на небі. Світ і сатана ненавидять їх, і звинувачують їх. Ті зі зборища сатани, які кажуть, що вони юдеї та не такі, не визнають, що Бог їх любить. Вони кажуть, що Бог не може вас полюбити. Подивіться на своє минуле. Подивіться на це і на те, і на ось те. Це неможливо. Ця робота триває на небі та на землі.

Вірші 15, 16: «Не благаю, щоб Ти їх зо світу забрав, але щоб зберіг їх від злого. Не від світу вони, як і Я не від світу». «Я не забираю їх із світу, тому що саме в цьому середовищі має проявлятися характер». Красу Божого характеру буде видно в контрасті з характером сатани – в контрасті з його егоїзмом.

Вірші 17-19: «Освяти Ти їх правдою! Твоє слово то правда. Як на світ Ти послав Мене, так і Я на світ послав їх. А за них Я посвячую в жертву Самого Себе, щоб освячені правдою стали й вони». Це робота Первосвященика.

  Вірші 20, 21: «Та не тільки за них Я благаю, а й за тих, що ради їхнього слова ввірують у Мене, щоб були всі одно: як Ти, Отче, в Мені, а Я у Тобі, щоб одно були в Нас і вони, щоб увірував світ, що Мене Ти послав».Те, як світ побачить характер - це єдність. Знову ж таки, цей пункт стає зрозумілим. Це та сама єдність, яка існує між Отцем і Сином. Цікаво, що Ісус сказав: «Я нічого не можу робити від Себе. Але тільки те, що робить Отець». Чи можемо ми сказати один одному: «Ми можемо діяти лише в єдності? Ми не можемо діяти незалежно один від одного?» Це було б щось.

Вірші 22-26: «А ту славу, що дав Ти Мені, Я їм передав, щоб єдине були, як єдине і Ми. Я у них, а Ти у Мені, щоб були досконалі в одно, і щоб пізнав світ, що послав Мене Ти, і що їх полюбив Ти, як Мене полюбив. Бажаю Я, Отче, щоб і ті, кого дав Ти Мені, там зо Мною були, де знаходжуся Я, щоб бачили славу Мою, яку дав Ти Мені, бо Ти полюбив Мене перше закладин світу. Отче Праведний! Хоча не пізнав Тебе світ, та пізнав Тебе Я. І пізнали вони, що послав Мене Ти. Я ж Ім'я Твоє їм об'явив й об'являтиму, щоб любов, що Ти нею Мене полюбив, була в них, а Я в них!...» Бог любив Ісуса ще до того, як почався світ. Це означає, що план спасіння не був запізнілою думкою. Це не була реакція, але була дія ще задовго до цього. Це нам потрібно зрозуміти. Бог не працює так, як ми. Його не застанеш зненацька.

Це молитва у Святому Святих. Це захист Ісуса проти звинувачень сатани. Можна сказати, що у цьому розділі описано очищення Святилища.

  Дві оселі. Коли ми говоримо про очищення святилища, нам потрібно побачити, що в земному святилищі, яке було образом небесного, було дві оселі. • Перша оселя була Святим • Друга оселя – Святе Святих. Обидва відділення мали своє служіння. Ізраїльтяни ішли до першої оселі, щоб принести свої особисті визнання та отримати особисте прощення. Але друга оселя була виправданням Божого прощення протягом усього року. • Перша оселя була з приводу видалення особистих гріхів. Друга оселя більше стосується виправдання Божого характеру.

Іван 17 - це опис виправдання Божого характеру. Тому це опис другої оселі — Святого Святих.

  Перш ніж ми продовжимо, я хочу запитати вас: «Яка мета нашого життя? Чому ми існуємо?» Деякі люди думають, що ми існуємо лише для того, щоб розмножуватися, відтворювати себе. Перш за все, мета життя - це давання. Коли ви дивитесь на дітей, ви можете бачити, що вони, природно, мають тенденцію давати. Вони люблять це. Якщо ви скажете дитині: «Дай йому це!» тоді вони йдуть і дають. Чому? Тому що це властиво нам. Бути егоїстичним, утримувати речі лише для себе, не природно. Дух давання є природним.

Давайте прочитаємо це в Бажанні віків. «Ангели - вісники слави небесної - дарують свою любов людям і невпинно піклуються про падші і грішні душі. [Вони знаходять свою радість у даванні — вони мають ту саму мету життя. Чому існують ангели? Бо вони можуть дати. Це їхня мета.] Небесні істоти прагнуть залучити наші серця, вони приносять у цей похмурий світ світло небесних осель. Чуйно і терпляче вони намагаються спонукати людський дух для того, щоб повернути занепалим втрачений зв'язок з Христом, більш тісний, ніж ті можуть собі уявити» (Бажання віків, 21.1). [Це переклад з російської.]

Це щось. «... повернути тим, хто впав, втрачений звязока із Христом, більш тісний, ніж вони можуть собі уявити». Це самовідданість, відсутність егоїзму. Мета життя - це безкорислива мета - це давання. В Івана 17, як ми бачимо, що нам дати? Ми маємо відкрити славу Божу. У цьому і полягає мета. Об’явлення Божого характеру через нас - це мета нашого існування.

Давайте прочитаємо це в листі Павла до Ефесян. «… та висвітлити, що то є зарядження таємниці, яка від віків захована в Бозі, Який створив усе, щоб тепер через Церкву була оголошена початкам та владам на небі найрізніша мудрість Божа, за відвічної постанови, яку Він учинив у Христі Ісусі, Господі нашім, в Якім маємо відвагу та доступ у надії через віру в Нього. Тому то благаю я вас не занепадати духом через терпіння моє через вас, бо воно ваша слава» (Ефесянам 3: 9-13).

Яким є вічний план? Щоб через церкву всі бачили мудрість та багату різноманітність Божу. Іншими словами, план полягає в тому, щоб побачити Божий характер у церкві. Це відкриті двері. Відкриті двері - вже не думати про себе. Не просто думати про наше спасіння, а думати і про те, як характер Божий може бути виправданим. І виправдання Божого характеру залежить від нашого спасіння. Тому що якщо Бог виправдовує нас, а ми далі в нашому грісі, яку картину ми даємо? Ми унеможливлюємо, щоб Він виправдав нас і тим самим даємо дуже неправильну картину про Нього. Коли Бог працює для нашого виправдання і ми співпрацюємо з Ним у цьому, ми розкриваємо Божий характер. Це і є мета. І це відкриті двері.

Коли ви думаєте про всі віки до 1844 року - коли думаєте про ранню церкву, про реформаторів, піонерів тощо - ви бачите, що головною темою у них було виправдання вірою в Христа. Моє особисте виправдання - або особисте спасіння. І це мало своє місце. Це робота першого відділення. Але наша увага, наш розум, більше не повинні зосереджуватися на нашому особистому спасінні. Це має бути виправдання Божого характеру. Це відкриті двері, тоді як двері, що зачиняються, думати про себе: «Як я можу спастися?» Чи означає це, що нам не байдуже до того, щоб бути спасенними? Ми дбаємо про те, щоб бути спасенними, бо Христос дбає. Христос хоче нас там! Тому що Він хоче, щоб я був там, тому я хочу бути там. Тож я не розчаровую Христа. Він хоче мене там, тому я теж хочу бути там. У цьому справа. Іншими словами, давайте не думати про себе. Подумайте про Нього - про те, як Він може бути виправданий. Як Він може бути щасливим? Як ми можемо виконати Його бажання? Якщо це насамперед у нашому дусі, то ми переходимо через відкриті двері. Але двері думати лише про власний порятунок закриті. Якщо ми продовжуємо думати лише про власне спасіння і нічого іншого, ми не йдемо в ногу з часом. Ми відстаємо. Бог закрив одні двері, і Він відчинив інші. Двері, які Він відчинив - це двері об’явлення Його характеру. У цьому і полягає суть сьогоднішнього заняття.

Ута: Питання не в тому, як я можу зробити все правильно, а як Бог зробив би це? Як я можу бути інструментом, щоб Бог міг розкрити Свій характер через мене?

Андреас: Питання: «Як я можу зробити Його щасливим?»

 

«Я обернулась, щоб подивитися на іншу групу людей, яка все ще схилялася перед престолом; вони не знали, що Ісуса там вже немає. Біля престолу з'явився сатана, який намагався наслідувати справі Божій. Я побачила, як вони звели очі до престолу і кликали: «Отче, даруй нам Духа Твого». Тоді сатана дихнув на них нечистим духом; в ньому було світло і багато сили, але не було прекрасної любові, радості і миру. Мета сатани полягала в тому, щоб грішники перебували в обмані, він хотів звабити і відвернути від Господа дітей Божих» (Ранні твори, 56.1) [переклад з російської].

Коли ви молитесь лише за себе, у цьому може бути світло і багато сили, але не запашна любов, радість і мир. Це ви знайдете лише в самовідданому спогляданні Божої любові.

 

 

Скачать: